Archiwum 24 kwietnia 2018


kwi 24 2018 Płytki patchwork - wiktoriański przepych...
Komentarze: 0

Współczesne trendy to przede wszystkim nowoczesność, która jednak nie stoi w niezgodzie z elementami klasycznymi, tradycyjnymi, a w zasadzie dowolnymi. Najważniejsze bowiem dziś nie jest "co", ale "jak". Nawet stare firany wyciągnięte z babcinej szafy mogą świetnie wpasować się w nowoczesny wystrój, o ile zostaną ciekawie dobrane do innych dodatków we wnętrzu. A patchwork? To wręcz ozdoba pożądana, a znajdziesz je między innymi na https://home100.pl/plytki-patchwork!

Historia patchworku sięga czasów sprzed epoki wiktoriańskiej, kiedy to był symbolem ubóstwa. Ubrania tworzone ze ścinków i resztek materiałów - w tamtych czasach nic nie mogło się zmarnować. Całkiem szybko jednak patchwork nabrał zupełnie odmiennego znaczenia i stał się wręcz symbolem przepychu, wyszukanego gustu i stylu. A dziś? Dziś ten rodzaj wzornictwa jest wprowadzany do wnętrz i radzi sobie w nich świetnie. Przykładem są płytki patchwork - ciekawe rozwiązanie zarówno na ściany, jak i podłogi. Dzięki ciekawemu designowi dodają wnętrzu charakteru i sprawiają, że przykuwa uwagę.

Płytki patchwork różnią się kolorami, wzorami, rozmiarem. Dzięki temu łatwo można dozować "przepych", jaki wprowadzają do pomieszczenia i tworzyć za ich pomocą powierzchnie sprawiające wrażenie w pewnym sensie trójwymiarowych, a jednocześnie przywodzących na myśl sfatygowane materiały z babcinej szafy. Ten element swojskości sprawia, że pomieszczenie wyłożone płytkami patchworkowymi cechuje wyjątkowa przytulność.